Zde je přepis dopisu                                                           ... a jeho fotografie

Text jsem převedl do srozumitelné češtiny a opravil jsem nejhrubší chyby.

V Paříži dne 27. října 1969

Můj drahý Otto,

moc rádi jsme Tě viděli i s rodinou a viděli, jak jsou děti velký. S náma je to stejný. Teď čteme, že Josef Smrkovský podal rezignaci v parlamentu. To je velká škoda. Udělal pro Pražské povstání dobrou práci, a Rusové zuřili jen proto, že využil Vlasova.

Šel jsem se podívat po těch fotkách, co jsme o nich mluvili, když jsme se viděli v Praze. Jsou na nich chlapi z US velitelství na Soudním náměstí, co de facto Vlasova řídili. Naneštěstí fotky z velitelství Pražského povstání s gen. (sic) Archipovem, kde je s misí k maršálovi Schörnerovi, jsem musel odevzdat a nakonec nebyla ani reportáž, natož kniha a všechno zůstalo tajné. V USA se o tom samozřejmě nemluví, když se to nepovedlo a Vlasova jsme koordinovali na směr Benešov, a Rusové přijeli od Drážďan dřív, než USA mohly (Prahu) osvobodit. Tak teď tam máte Rusy znovu. Máme prsty zkřížený a doufáme, že ne na dlouho.

Tak vidíš, jak se na US velitelství žílo a vařilo z ničeho. Neměli jsme kupóny, koruny sice ano, ale nikdo nám nic neprodal. Jen z Čimelic, protože kníže byl s náma, nejen že mu kapitulovali Maďaři. Je smutný, že na Soudním náměstí 16 vlasovců padlo, Vlasova popravili a gen. Malyškin byl repatriován přes všechno vyjednávání.

Tak se jen směju, když francouzští komunisté říkají, že Prahu osvobodil Dr. Paul Pin, co byl jen s džípem ve Zbraslavi.

George Penchenier byl u nás na večeři, ten neměl takové štěstí jako já a byl v Československu 14 dní zavřený.
Zdravím Tvůj klan. Pořád píšu Victim of Nuerenberg, což vyjde v roce 1970.
Závidím Vám chalupu a hezké podzimní dny. 

Bill

1/1

© 2020